مطالب آموزشی
کد فعال سازی پیام کوتاه (کد OTP) + 10 درصد تخفیف

کد فعال سازی پیام کوتاه (کد OTP) + 10 درصد تخفیف

ارسال پیام های متنی کد فعال سازی در سایت ها و نرم افزارها همیشه بسیار مهم است.

کد فعال سازی پیامک برای احراز هویت شماره تلفن کاربران استفاده می شود و از طرف دیگر ثبت نام و ورود به سایت و نرم افزارهای مختلف را به راحت ترین شکل ممکن انجام می دهد.

کد فعال سازی پیامک اسامی دیگری مانند کد تأیید اعتبار OTP نیز دارد. این کدها فقط یکبار قابل استفاده هستند و پس از یک دوره زمانی مشخص (معمولا بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه) منقضی می شوند.

در سیستم پیام کوتاه ملی می توانید از سرویس استفاده کنید ارسال پیامک بر اساس الگو به لیست سیاه مخابرات ، پیامکی با کد احراز هویت از سایت و نرم افزار خود ارسال کنید تا سرعت ارسال بالا باشد و پیامک به همه مخاطبین ارسال شود.

کد فعال سازی پیامک (OTP) چیست؟

اگر قبلاً برای تماشای مسابقات ورزشی مستقیم وارد سایت آنتن شده اید ، باید شماره تلفن همراه خود را تأیید کنید تا وارد قسمت زنده مسابقات شوید. این کار با استفاده از کد فعال سازی SMS انجام می شود.

پس از وارد کردن شماره تلفن همراه خود ، یک پیام متنی حاوی یک کد چند رقمی برای شما ارسال می شود که به آن کد تأیید SMS یا کد اعتبار سنجی می گویند و پس از وارد کردن این کد در قسمت مشخص شده ، ورود شما به سایت تکمیل می شود.

در این مورد ، شما به سایت یا نرم افزار اطمینان می دهید که از خدمات آن استفاده می کنید که صاحب شماره تلفن همراه درخواست ورود به حساب یا بخش خاصی را کرده است و کد احراز هویت تأیید این امر است.

کاربرد کد فعال سازی (OTP)

کاربردهای کد تأیید پیامک عبارتند از:

  • احراز هویت کاربر
  • افزایش امنیت سایت
  • روند ورود و ثبت نام را تسریع کنید
  • بازیابی رمز را تسهیل کنید
  • کاربران را تشویق کنید تا به سایت بپیوندند
  • ارسال پیام کوتاه با روش ارسال الگو

ارسال پیامک کد فعال سازی در سایت و نرم افزار برای قسمت فروشگاه سایت یا نرم افزار می تواند بسیار مهم باشد ، با استفاده از این روش ، کاربرانی که به عنوان مهمان وارد سایت می شوند می توانند شماره موبایل خود را بدون نیاز به ثبت نام احراز هویت کنند.

ارسال کد احراز هویت یکی از مهمترین موارد برای حفظ امنیت و کنترل رفتار کاربران است. به عنوان مثال ، اگر شخصی سعی کند با کارت بانکی سرقت شده در سایت فروشگاه شما خرید کند ، پیامک کد فعال سازی می تواند از این خرید غیرمجاز جلوگیری کند.

هنگامی که سایت یا نرم افزار شما دارای مراحل پیچیده و طولانی ثبت نام است ، کاربران و مشتریان احتمالی تمایل چندانی به عضویت در سایت نشان نمی دهند و این بازخورد سایت یا نرم افزار شما را کاهش می دهد. ارسال کد فعال سازی از طریق پیام کوتاه می تواند این روند را تسهیل کرده و کاربران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به عضویت سایت شما درآیند.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، ارسال کد تأیید پیامک بسیار مهم است و باید به تمام شماره هایی که با سایت ها یا نرم افزارهای مختلف ارتباط برقرار می کنند ارسال شود و در صورت عدم موفقیت فرایند خرید یا فعالیت های دیگر کاربران در سایت یا نرم افزار. نرم افزار دچار اختلال می شود.

به همین دلیل ، به سرویس گیرندگان پیام کوتاه ملی توصیه می شود از سرویس الگوی ارسال الگو برای ارسال پیام کوتاه استفاده کنند.

روشهای ارسال پیامک کد فعالسازی (OTP)کد فعال سازی پیامک (OTP) چیست؟

ارسال کد اعتبارسنجی پیامک به سه صورت در سرویس وب پیامکی ملی انجام می شود که به ترتیب شرح داده شده است. هر 3 روش را می توان بر اساس نیاز کاربر استفاده کرد.

در همه موارد ، کد تأیید اعتبار به لیست سیاه مخابرات (ارسال پیامک بر اساس الگو) ارسال می شود.

ارسال پیامک بر اساس الگو (سرویس وب سرویس مشترک)

برای ارسال پیامک کد فعال سازی از طریق خطوط خدمات مشترک ، باید الگو یا الگو را وارد کنید.

در این روش ، شما یکبار الگوی مورد نظر خود را در پنل کاربری پیامک سیستم ملی پیامک وارد می کنید و پس از تأیید آن توسط واحد اداری سیستم ملی پیامک ، پیامک ها را با روش هایی که در زیر توضیح داده می شود ، ارسال می کنید. به

ویدئوی آموزشی زیر نحوه درج الگو برای ارسال از خطوط خدمات مشترک سیستم ملی پیامک را توضیح می دهد.

با توجه به توضیحات ارائه شده در فیلم بالا ، پس از اینکه لیست خاصی در پنل کاربری پیامک آن قرار گرفت.

زمان درج الگوهای پیامکی فرا می رسد. برای انجام این کار از قسمت ابزارهای ویژه -> سرویس وب سرویس با کلیک بر روی گزینه “Insert New Text” می توانید الگوهای خود را با توجه به توضیحات ویدئو وارد کنید.

“نمونه کد فعال سازی SMS می تواند به شرح زیر باشد:

“کاربر گرامی ، کد تأیید شما {0 ..

melipayamak.com “

ارسال SMS فعال سازی به زبان های برنامه نویسیکد فعال سازی پیامک (OTP) چیست؟

اگر در حال توسعه نرم افزار یا وب سایت خود هستید و باید در پروژه خود کد فعال سازی را از طریق پیام کوتاه ارسال کنید ، سیستم ملی پیامک نمونه ای از کدهای مورد نیاز و در بخش اسناد ارسال اس ام اس تعیین کرده است.

همچنین همه نمونه های کد مربوط به ضررهای برنامه نویسی و چارچوب های مختلف در پیامک ملی دروازه قرار داده شده.

روش های ارسال پیامک از خدمات SOAP و REST پشتیبانی می کند و کاربران می توانند بر اساس نیاز خود از هر یک از روش های ارائه شده برای ارسال پیامک کد فعال سازی استفاده کنند.

ارسال پیامک کد فعال سازی از طریق URL

سایت یا نرم افزار شما ممکن است یک پیام متنی از طریق url ارسال کند. به طور معمول ، ارسال کد فعال سازی پیامک در این روش بر اساس روش GET است ، که الگویی برای ارسال پیامک از طریق url به دنبال دارد:

https://api.payamak-panel.com/post/Send.asmx/SendByBaseNumber2؟username=&password=&text=&to=&bodyId=

در آدرس بالا ، پارامترهای ارسال کد احراز هویت OTP به شرح زیر است.

نام کاربری: نام کاربری مربوط به پنل کاربری در سیستم پیام کوتاه ملی

رمز عبور: گذرواژه مربوط به پنل کاربری در سیستم پیام کوتاه ملی

text: متغیرهای موجود در قالب در پنل کاربری در بخش خدمات وب درج شده است.

اگر بیش از یک متغیر در متن وجود دارد ، متغیرها را با نویسه قرار دهید. (کاما) جدا کنید.

bodyId: کد متن قالب درج شده در پنل کاربری در بخش خدمات وب

به عنوان مثال ، ما یک الگو در پنل کاربری با نام کاربری و رمز عبور داریم که کد متنی آن (bodyId) 12345 است ، قالب به شرح زیر است:

“کاربر گرامی {0} که تأیید ورود شما {1 ..

Melipayamak.com “

متغیر {0}: نام کاربری

متغیر {1}: کد تأیید ورود به سیستم

url ارسال کد فعال سازی SMS به شرح زیر تکمیل می شود.

https://api.payamak-panel.com/post/Send.asmx/SendByBaseNumber2؟username=test&password=test&text=test؛46584&to=0912345…&bodyId=12345

ارسال کد فعال سازی SMS از طریق افزونهکد فعال سازی پیامک (OTP) چیست؟

اگر سایت شما با سیستم های مختلف مدیریت محتوا (cms) مانند WordPress ، Joomla ، OpenCard ، whmcs و غیره پیاده سازی شده است.

افزونه های مختلفی برای ارسال اس ام اس کد احراز هویت وجود دارد که برخی از آنها نیز در سیستم پیام کوتاه ملی گنجانده شده است. صفحه آزمایشگاه افزونه خودش ارائه می دهد.

همه این افزونه ها قابلیت ارسال پیام های متنی از طریق قالب را دارند ، بنابراین در ارسال پیامک کد اعتبارسنجی به لیست سیاه مخابرات مشکلی وجود نخواهد داشت.

برنامه های افزودنی پیامک کد فعال سازی عبارتند از:

  • رقم : پرکاربردترین افزونه در وردپرس و ووکامرس برای ثبت نام و ورود با ارسال کد تأیید از طریق پیام کوتاه ، با ارائه تنظیمات مختلف ، به راحتی می توانید صفحه ورود و ورود خود را ایجاد کنید و همچنین در بخش تسویه حساب WooCommerce ، توانایی استفاده از کد تأیید به
  • ارسال اس ام اس جاذبه : یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس که می توانید از آن برای داشتن انواع فرم ها با اعلان پیامک استفاده کنید ، یکی از ویژگی های این افزونه قابلیت ارسال پیامک کد فعال سازی قبل از تکمیل فرم است
  • جوملا! افزونه کد تأیید : با استفاده از این افزونه ، سیستم مدیریت محتوای جوملا مجهز به سیستم ورود و ثبت نام برای ارسال کد تأیید پیامک است.
  • افزونه تأیید شماره تلفن همراه Whmcs این ماژول پرکاربرد در سیستم whmcs از کاربران می خواهد تا پس از ثبت نام شماره تلفن همراه خود را احراز هویت کنند تا در صورت عدم انجام این کار ، دسترسی به قسمت هایی از پنل کاربری که توسط مدیر سایت مشخص شده است وجود نداشته باشد.

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد ارسال کد فعال سازی از طریق پیام کوتاه صحبت کردیم و روش های مختلف ارسال آن در سیستم ملی پیامک را توضیح دادیم.

با ارسال کد اعتبارسنجی در سایت یا نرم افزار خود ، می توانید امنیت سیستم را افزایش دهید ، کاربران را از طریق شماره تلفن همراه احراز هویت کنید ، ثبت سایت و ورود به سیستم را به ساده ترین شکل ممکن پیاده سازی کرده و کاربران بیشتری را ملحق کنید. خودتان را تشویق کنید.

علاوه بر این ویژگی ها ، با استفاده از سرویس ارسال پیامک از طریق قالب ، پیامک خود را به همه شماره ها (حتی شماره های موجود در لیست سیاه مخابرات) ارسال کنید.

اگر سوالی دارید ، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به س yourال شما پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *