درست با گذشت 256 روز ، در روز سیزدهم شهریور ، یعنی 22 شهریور ، ما یک روز در تقویم داریم به نام برنامه نویس که تاکنون توجه زیادی به آن نکرده ایم. این مناسبت بهانه ای شد تا برای اولین بار مقاله ای درباره یک موضوع مهم بنویسیم پنل پیام کوتاه برای برنامه نویسان وقف کنید تا همکاران و مهندسان در این زمینه بتوانند از ویژگی های ویژه پنل برای توسعه کار و سهولت در پروژه هایی که برای مشتریان خود انجام می دهند استفاده کنند.

ارسال پیام کوتاه از طریق وب سایت

اگر صاحب مشاغل هستید ، نگران راهی برای برقراری ارتباط موثر با کاربران و بازار برای جذب مشتری جدید هستید ، پیشنهاد می کنم از پنل پیام کوتاه برای توسعه دهندگان استفاده کنید. بسیاری از مشاغل بزرگ و مشهور در سراسر دنیا از این روش استفاده می کنند ، به عنوان مثال ، Google همچنان از SMS برای ارسال کد فعال سازی برای ایمیل و سایر خدمات استفاده می کند.

حدود 5 میلیارد نفر در جهان تلفن همراه دارند و 98٪ پیامک ها در 2 دقیقه اول خوانده می شوند ، این به این معنی است که ارسال پیام کوتاه یک روش مناسب است ، بازدهی بالا و سریع تا توسط مارک و تبلیغات شما دیده شود.

انتخاب سیستم از اهمیت ویژه ای برخوردار است!

انتخاب سیستم پیام کوتاه به اندازه یک پروژه تجاری جدید از اهمیت برخوردار است ، زیرا ویژگی های جانبی این سرویس به شما کمک می کند وب سایت یا برنامه خود را با کدهای ارائه شده به سیستم متصل کنید و علاوه بر مدیریت پیامک ، می توانید از طریق زمان مناسب.

قطعا شما از سیستم عامل های آنلاین مانند غذای محکم یا دلینو شما یک سفارش غذا دارید و متوجه شدید که پس از مشترک شدن در سایت یا برنامه ، پیامکی حاوی کد تأیید ورود ، پیگیری سفارشات و همچنین تخفیف های فصلی و … برای شما ارسال می شود. به زبان ساده ، همه این پیام ها از سرویس وب پیامکی برای ارسال پیام کوتاه و بازاریابی پیامکی استفاده می کنند.

استفاده از سرویس های وب محدود به شرکت های بزرگ نیست. اگر فروشگاه اینترنتی یا مشاغل آنلاین دارید ، این روش برای شما بسیار مناسب است تا بتوانید به راحتی کد تخفیف یا پیشنهاد ویژه فروش را برای مشتریان ارسال کنید ، مشتریان جدید و بیشتری را با بازاریابی پیامکی جذب کنید و تجارت خود را گسترش دهید.

سرویس وب پیامکی این فقط یکی از ویژگی های سیستم ارسال پیام کوتاه است که به شما امکان می دهد پیام های متنی مورد نظر خود را از طریق سایت برای کاربران و مشتریان خود ارسال کنید. این ویژگی همان چیزی است که توسعه دهندگان و توسعه دهندگان به آن نیاز دارند و ما در ادامه این مقاله در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد تا بهترین سرویس وب پیامکی را برای اتصال به سایت و نرم افزار خود انتخاب کنیم.

وب سرویس یا Web API چیست؟

قبل از تخصص در بحث پیام کوتاه توسعه دهنده پنل ، ابتدا باید تعریف روشنی از API داشته باشیم. به طور کلی ، API (یا رابط برنامه نویسی اپلیکیشن) یک سرویس تسهیل کننده پروژه است که با چند درخواست ساده (چند خط کد از پیش ساخته شده) پیاده سازی بخشی از یک پروژه از پیش ساخته شده را به دردسر می اندازد. بگذارید کمی راحتتر توضیح دهم.

فرض کنید وارد یک رستوران می شوید ، میز خود را انتخاب می کنید و منوی من را بررسی می کنید. همه غذاهای منو در آشپزخانه رستوران آماده است ، اما سفارش شما باید به آشپز نیز برسد! در این مثال ، پیشخدمتی که سفارش را یادداشت می کند ، آشپزخانه را مطلع می کند و سپس آن را به شما تحویل می دهد ، یک API خواهد بود.

در حقیقت ، وقتی گرسنه هستید ، به جای اینکه روی خود کار کنید و صفر تا صد را آماده کنید ، فقط پرداخت و چند درخواست ساده غذای مورد علاقه شما را در کمترین زمان آماده می کند. در این مثال:

  • آشپزخانه درست کنید سرور (یا ارائه دهنده خدمات خاص) در نظر گرفتن
  • شما که غذا را سفارش دادید ، مشتری (یا درخواست کننده خدمات) شما هستید
  • پیشخدمت رستوران API این که دردسر شما را کاهش می دهد ، درخواست را می گیرد و آن را به ارائه دهنده خدمات منتقل می کند تا نتیجه درخواست را ارائه دهد.

به کلیه API هایی که در سیستم عامل شبکه در حال اجرا هستند ، API وب یا سرویس وب می گویند. نمونه هایی از API های وب شامل Google Maps در برنامه های مختلف (برای مکان یابی) ، ثبت نام با استفاده از ایمیل Google در سایت های مختلف (برای تسهیل روند ثبت نام) ، پیش بینی هوا و موارد دیگر است.

روش های اجرای سرویس وب

وب سرویس یا وب Api این یک سرویس تحت وب است که فقط به یک زبان برنامه نویسی محدود نمی شود و کاربر می تواند از هر زبان برنامه نویسی وب (یا چارچوب هایی که می تواند توسط سرویس وب استفاده شود) استفاده کند.

وب سرویس دو روش دارد باقی مانده و صابون است. هر یک از این روش ها استانداردهای اجرای خاص خود را دارند سامانه پیام کوتاه ملی از هر دو روش پشتیبانی می کند.

سرویس وب پیامکی

اکنون به بخشی رسیدیم که در مورد موضع میانه صحبت کنیم. سرویس وب پیامکی از چندین دستور کوتاه برای ارسال پیام کوتاه به پروژه شما استفاده می کند صفر تا صد امکان ارسال پیامک توسط هر کاربر را جداگانه اجرا نکنید. این بدان معناست که هر کاربر برای ارسال پیام کوتاه مستقیماً به اپراتورهای تلفن همراه مراجعه نمی کند.

سرویس پیام کوتاه پیام کوتاه

سامانه پیامکی ملی به منظور پاسخگویی به نیازهای کاربران علاوه بر ارسال پیامک ، امکاناتی مانند دریافت پیام ، ارسال پیامک صوتی ، پیام کوتاه بهنگام ، دفترچه تلفن ، مدیریت کاربر و … را در Api خود قرار داده است.

پنل پیام کوتاه برای برنامه نویسانیکی از مهمترین ویژگیهای سرویس وب پیامکی ، سرعت پاسخ به خواسته ها و پایداری آن. همچنین ویژگی دوم راحتی در استفاده است.

سیستم پیام کوتاه ملی سعی کرده است با تهیه اسناد دقیق و کد نمونه مورد نیاز برای استفاده از سرویس وب ، پیچیدگی تعامل با سرویس وب را به حداقل برساند.

می توانید سایت ها ، برنامه ها ، CRM و نرم افزارهای خود را به سرویس وب پیامکی متصل کنید. یعنی برای مشتری های خود بصورت عمده یا جداگانه پیام ارسال کنید ، مانند کد تأیید و ثبت نام ، وضعیت خرید ، ثبت سفارش ، فاکتور و موعد مقرر ، کد رهگیری پستی ، یادآوری پیام کوتاه مربوط به دوره های پرداخت یا تمدید حساب ، تخفیف ها ، حراج ها و جشنواره های دوره ای.

ارسال به لیست سیاه Telecom

دومین کاربرد پنل پیام کوتاه برای برنامه نویسان ارسال پیام کوتاه به لیست سیاه مخابرات است.

لیست سیاه ارتباطات از راه دور برای ارسال پیام های متنی به مشتریان است. سامانه پیامکی ملی برای حل این مشکل خط سرویس مشترک سرویس (یا با الگو ارسال کنید) برای کاربران.

این ماژول در وب سرویس و فقط برای موجود است ارسال پیامک خدماتی از جمله کد ورود به سیستم و تأیید ثبت نام ، پیامک ثبت سفارش ، وضعیت خرید ، ارسال سررسید ، یادآوری پرداخت و هر سرویس دیگری که کاربران درخواست دریافت اطلاعات را دارند ، مناسب است. این سرویس رایگان است و هزینه ای را متحمل نمی شود.

برای مشاهده اطلاعات عمومی و نحوه درج متن (الگو یا الگو) مربوط به وب سرویس سرویس ، می توانید مقاله را بخوانید راهنمای استفاده از سرویس وب مشترک همچنین بخوانید.

استفاده از خدمات وب

روش های مختلفی برای استفاده از وب سرویس یا وب api وجود دارد. هر توسعه دهنده می تواند با توجه به استانداردهای لازم برای ارسال برنامه ها ، به روش خود ادامه دهد.

سیستم پیام کوتاه ملی همچنین سه روش برای استفاده از وب سرویس و پیاده سازی Api در پروژه ها ارائه می دهد که به شرح زیر است:

گیت‌هاب

گیت‌هاب کدهای نمونه برای 14 زبان و چارچوب برنامه نویسی در GitHub سیستم پیام کوتاه ملی ارسال می شوند. توسعه دهندگان همچنین می توانند با ارائه درخواست ها و مشکلات pull برای بهبود کیفیت نمونه کد کمک کنند.

مستندات سرویس های وب

صفحه مستندات همچنین شامل کدهای نمونه نمونه به همراه توضیحات مربوط به هر عملکرد و آدرسهای آزمایشی برای ارسال پیام کوتاه است.

کنسول پیام کوتاه ملی

سیستم پیام کوتاه ملی به منظور بهبود Kyfin ، سرویس جدیدی به نام کنسول پیام کوتاه ملی برای استفاده از Api که در آن ترتیبهای جدیدی برای کاربران ایجاد شده است.

در این روش نیازی به استفاده از نام کاربری و رمز عبور و وب سرویس با آن نیست نشانه (اعتبار وی بستگی به نام کاربری و رمز عبور صفحه کاربر پیام کوتاه دارد). همچنین ، خروجی روش های وب سرویس تغییر و بهبود یافته است. سیستم بلیط مستقیم تعبیه شده است و همچنین تمام خطاهای دریافتی هنگام استفاده از وب سرویس در کنسول قابل مشاهده است.

استفاده از خدمات وب

نتیجه

تاکنون با پنل پیامکی عمومی برنامه نویسان آشنا شدیم. روش های مختلف استفاده از وب سرویس پیام کوتاه ملی معرفی شد و شما با سرویس جدید این سیستم (کنسول ملی پیام کوتاه) آشنا شدید. برای بهبود کیفیت خدمات می توانید نظرات خود را در بخش نظرات این مقاله بگذارید.

برای دریافت فوری پنل می توانید به صفحه اصلی سایت پیامکی ملی مراجعه کرده و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید همچنین در صورت نیاز به مشاوره بیشتر ، در انتهای این متن با ما بنویسید.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *